мошенники биткоины

Продавці повітря: криптовалютні шахраї продовжують дурити людей

 

Пару років тому планету охопила криптовалютна лихоманка, відгомін якої ми відчуваємо донині. Незважаючи на те, що ажіотаж навколо електронних грошей дещо спав, в поліцію і детективні агентства Львова, як і раніше звертаються ошукані у віртуальних обмінниках і на онлайн-біржах вкладники. Розслідування афер такого плану – справа невдячна, так як шахраї можуть орудувати з будь-якої точки планети. Залишається тільки одне – постаратися уникнути зустрічі з шахраями, які полють за чужими грошима.

Найпростіший спосіб обману – це продаж неіснуючих біткоїнів. У цьому випадку злочинці грають на жадібності жертви – вони пропонують купити біткоїни за дуже вигідною ціною. Тільки досвідчений приватний детектив чи людина, яка серйозно займається криптовалютами, зможе відрізнити сайт шахраїв від цього обмінника. Ресурс зловмисників виглядає солідно і пропонує сотні захоплених відгуків. Охочого купити біткоїни за смішною ціною беруть “в оборот” досвідчені менеджери, які добре знають психологію.

У результаті людині можуть навіть продати невелику суму електронної валюти, щоб зацікавити, але велика угода закінчується завжди передбачувано – з банківської картки покупця списуються гроші, але ніякі біткоїни на його криптовалютний гаманець не заходять. Розслідування по гарячих слідах, яке проведе приватне детективне агентство, напевно покаже, що сайт зареєстрований на Кайманових островах або в Сомалі, а компанія, з якою укладена угода, існує тільки у віртуальному світі.

Другий, не менш вірний спосіб втратити свої гроші – це довірити їх “чорним” криптотрейдерам для спекуляцій на біржах криптовалют. Послуги приватного детектива при розслідуванні таких злочинів більш ефективні, ніж робота поліції, але найчастіше також сліди губляться в країнах третього світу. Схема шахрайства в цьому випадку також примітивна. Потенційну жертву заманюють обіцянками “круто підняти биток” за рахунок перепадів курсу електронних валют на міжнародних біржах.

приватне детективне агентствоОдна або дві операції, проведені для затравки, проходять блискуче і клієнт отримує навіть більше, ніж розраховував. Тому він надсилає трейдеру всі свої і, нерідко, ще й чужі гроші, щоб чудесним чином подвоїти або потроїти капітал. На жаль, після цього трейдер на зв’язок не виходить, а іноді пропадає навіть його офіційний сайт.

Кожен приватний детектив Західної України, який працював з економічними злочинами, знає історію 22-річного Петра Когута з закарпатського села Великий Раковець. Пару років тому цей молодий чоловік переконав одного бізнесмена, що може вигідно придбати біткоїни через термінали Mojbitcoin в Словаччині. Крім цього, він тут же пропонував вигідний варіант перепродажу криптовалюти в Росії.

Когут переконав підприємця і його партнера по бізнесу перерахувати на його рахунок 5 млн. гривень, а також передати готівкою майже 190 тисяч доларів. Пару місяців жертви перебували в ейфорії, чекаючи великих баришів. Щоб вони не запідозрили недобре, “чорний” криптотрейдер навіть виплатив їм 225 тисяч гривень перших “дивідендів”. Після цього настало тривале затишшя, із-за чого інвестори почали підозрювати Когута у нечесній грі.

На вимогу бізнесменів шахрай повернув їм у загальній складності 35 тисяч доларів, після чого перестав виходити на зв’язок. Зловити Петра Когута вдалося тільки через рік у Росії, де він діяв за такою ж перевіреною схемою.

Враховуючи високий ризик, з якими сьогодні пов’язані криптовалютні операції, львівське приватне детективне агентство DETEKTIVE LVIV просить вас бути реалістами і не вірити в легке і швидке збагачення. Пам’ятайте, що пошук шахраїв, які “працюють” у сфері криптовалют, дуже складний, а перспективи повернути гроші практично дорівнюють нулю.